سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفریح در دشت سوسن

در نوازش‌های باد، در گل لبخند دهقانان شاد، در سرود نرم رود، خون‌گرم زندگی جوشیده بود، نوشخند مهر آب، آبشار آفتاب، در صفای دشت من کوشیده بود، شبنم آن دشت از پاکیزگی، گوئیا خورشید را نوشیده بود...

«فریدون مشیری»

دشت تماشایی و سحرانگیز سوسن، از زیباترین مناطق طبیعی شهر ایذه است. جریان رود کارون، وجود چشمه‌های آب، تپه‌ها و ارتفاعات سرسبز، گونه‌های مختلف گیاهی از جمله درختان انار، بلوط، انجیر، بابونه، گل‌های نرگس و شقایق، جاذبه‌های تاریخی و روستاهای تماشایی دشت، سوسن را به نگین گردشگری ایذه تبدیل کرده است.

در سوسن، رود خروشان کارون با عبور خود سرسبزی، پرآبی و حاصلخیزی را به این دشت هدیه بخشیده و آن را به دو بخش سوسن غربی و سوسن شرقی تقسیم کرده است که هر یک از آن‌ها زیبایی و طبیعت بکر خود را دارد. در این دشت روستاهای پلکانی و با معماری سنتی وجود دارد که برای رسیدن به آن‌ها باید از رود با قایق عبور کنید. مردمان روستاهای دشت سوسن بختیاری‌های مهربان و خون‌گرمی هستند که به دام‌پروری و کشاورزی مشغول هستند و محصولاتی چون برنج کشت می‌کنند.

تفریح در دشت سوسن

تفریح در دشت سوسن

منبع عکس: آژانس خبری ایزنا (عکاس: وحید اورکی)

  • قایق‌سواری: قایق‌سواری در رود کارون می‌تواند لذت و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای‌تان رقم بزند. برای رفتن به برخی از روستاهای دشت نیز باید از رود عبور کنید.
  • ماهی‌گیری: ماهی‌گیری می‌تواند یکی از بهترین تفریح‌ها در کنار رود باشد؛ پس در سفر به دشت سوسن قلاب ماهی‌گیری‌تان را فراموش نکنید.
  • پیاده‌روی و تماشای طبیعت: طبیعت سرسبز و دل‌نواز دشت سوسن، گل‌های زیبای شقایق، ارتقاعات تماشایی و صدای گوش‌نواز رود کارون بهترین محیط برای پیاده‌روی و لذت بردن از آرامش و زیبایی طبیعت است.
  • روستاگردی: دشت سوسن پر از روستاهای سنتی با مردمان مهمان‌نواز و مهربان است. رفتن به این روستاها و آشنا شدن با آداب و روسوم مردمان آن‌ها خاطرات دل‌نشینی را برای‌تان به وجود خواهد آورد.
  • عکاسی: مناظر و چشم‌انداز‌های دشت سوسن، سوژه‌های فراوانی برای عکاسی و ثبت لحظات شاد و مفرح است؛ پس دوربین عکاسی را فراموش نکنید.